RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste 200 kg, Gummi
- RS-artikelnummer:
- 162-3254
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Antal (1 enhet)*
241,70 kr
(exkl. moms)
302,12 kr
(inkl. moms)
GRATIS leverans för online beställningar över 750,00 kr
I lager
- Dessutom levereras 409 enhet(er) från den 28 september 2026
- Dessutom levereras 20 enhet(er) från den 02 november 2026
- Dessutom levereras 128 enhet(er) från den 18 januari 2027
Behöver du mer? Ange den kvantitet du behöver och klicka på "Kontrollera leveransdatum"
Enheter | Per enhet |
|---|---|
| 1 + | 241,70 kr |
*vägledande pris
- RS-artikelnummer:
- 162-3254
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Specifikationer
Datablad
Lagstiftning och ursprungsland
Produktdetaljer
Hitta liknande produkter genom att välja ett eller flera attribut.
Välj alla | Attribut | Värde |
|---|---|---|
| Varumärke | RS PRO | |
| Produkttyp | Anti-vibrationsfäste | |
| Gängstorlek | M10 | |
| Fothöjd | 16mm | |
| Total höjd | 53mm | |
| Statisk belastning | 200kg | |
| Utvändig diameter | 46mm | |
| Material | Gummi | |
| Fotfärg | Grå | |
| Typ av fäste | Vägg | |
| Maximal arbetstemperatur | 100°C | |
| Standarder/godkännanden | RoHS | |
| Fotform | Rund | |
| Kompressionsbelastning | 200kg | |
| Shore-hårdhet | 55 Shore A | |
| Serie | RS PRO | |
| Välj alla | ||
|---|---|---|
Varumärke RS PRO | ||
Produkttyp Anti-vibrationsfäste | ||
Gängstorlek M10 | ||
Fothöjd 16mm | ||
Total höjd 53mm | ||
Statisk belastning 200kg | ||
Utvändig diameter 46mm | ||
Material Gummi | ||
Fotfärg Grå | ||
Typ av fäste Vägg | ||
Maximal arbetstemperatur 100°C | ||
Standarder/godkännanden RoHS | ||
Fotform Rund | ||
Kompressionsbelastning 200kg | ||
Shore-hårdhet 55 Shore A | ||
Serie RS PRO | ||
- COO (ursprungsland):
- IN
RS PRO Anti-vibrationsfäste
RS PRO rund M10 antivibrationsfäste är tillverkat av naturgummi. För metallbearbetning används rostfritt stål. Den är lämplig för att isolera vibrationer från tunga maskiner och fungerar som en utjämningsanordning för ojämna golv. Finns även med metalldelar i rostfritt stål för användning i maskiner inom livsmedelsindustrin.
Funktioner och fördelar
• Diametern är 46 mm
• Shore-hårdheten är 55shore A
• Statisk lastkapacitet är 25 kg till 200 kg
Användningsområden
• Luftkonditioneringsapparater
• Kompressorer
• HVAC-applikationer
• Industriella tillämpningar
• Medicinsk utrustning
• Militär utrustning
• Kraftproduktion
Relaterade länkar
- RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste, Anti-vibrationsfäste 200 kg, Naturgummi
- RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste, Skruv 51 kg, Gummi
- RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste, Piedestalfäste 100 kg, Gummi
- RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste, Anti-vibrationsfäste 400 kg, Naturgummi
- RS PRO M10 Anti-vibrationsfäste, Midja 82 kg, Gummi
- RS PRO M10 Anti-vibrationsfäste, Felsäker 118 kg, Gummi
- RS PRO M10 Anti-vibrationsfäste, Stötdämpare 184 kg, Gummi
- RS PRO Rund M10 Anti-vibrationsfäste, Felsäker 118 kg, Naturgummi
