RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Aluminiumfolie, Glasfiber 30 mm 30mm
- RS-artikelnummer:
- 758-108
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Denna bild representerar endast produktgruppen
Antal (1 rulle med 50 meter)*
4 032,00 kr
(exkl. moms)
5 040,00 kr
(inkl. moms)
Lagerinformation är för närvarande otillgänglig - kom tillbaka senare
Rulle(ar) | Per rulle | Per meter* |
|---|---|---|
| 1 + | 4 032,00 kr | 80,64 kr |
*vägledande pris
- RS-artikelnummer:
- 758-108
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Specifikationer
Datablad
Lagstiftning och ursprungsland
Produktdetaljer
Hitta liknande produkter genom att välja ett eller flera attribut.
Välj alla | Attribut | Värde |
|---|---|---|
| Varumärke | RS PRO | |
| Produkttyp | Kabelhylsa | |
| Färg | Silver | |
| Material | Aluminiumfolie, Glasfiber | |
| Ärmlängd | 30mm | |
| Flätad | Ja | |
| Utbyggbar | Ja | |
| Maximal kabeldiameter | 30mm | |
| Maximal arbetstemperatur | 200°C | |
| Skärmning | Nej | |
| Standarder/godkännanden | No | |
| Väggtjocklek | 220μm | |
| Välj alla | ||
|---|---|---|
Varumärke RS PRO | ||
Produkttyp Kabelhylsa | ||
Färg Silver | ||
Material Aluminiumfolie, Glasfiber | ||
Ärmlängd 30mm | ||
Flätad Ja | ||
Utbyggbar Ja | ||
Maximal kabeldiameter 30mm | ||
Maximal arbetstemperatur 200°C | ||
Skärmning Nej | ||
Standarder/godkännanden No | ||
Väggtjocklek 220μm | ||
- COO (ursprungsland):
- GB
RS PRO 30 mm kabelhylsa av aluminiumfolie
RS PRO 30 mm aluminiumfoliekabelhylsa är utformad för att ge robust skydd för kablar i krävande miljöer. Den här utbyggbara hylsan är tillverkad av en kombination av aluminiumfolie och glasfiber och erbjuder utmärkt värmebeständighet och flexibilitet, vilket gör den idealisk för tillämpningar där värme och nötning är problem.
Funktioner och fördelar
Flätad design: Ökar hållbarheten och flexibiliteten.
Utbyggbar: rymmer olika kabeldiametrar upp till 30 mm.
Hög temperaturbeständighet: Fungerar effektivt upp till 200 °C.
Material av aluminiumfolie: ger lätt men starkt skydd.
Glasfiberkonstruktion: ger styrka och värmeisolering.
Tunnväggstjocklek: 0.22 mm för minimal bulk.
Utbyggbar: rymmer olika kabeldiametrar upp till 30 mm.
Hög temperaturbeständighet: Fungerar effektivt upp till 200 °C.
Material av aluminiumfolie: ger lätt men starkt skydd.
Glasfiberkonstruktion: ger styrka och värmeisolering.
Tunnväggstjocklek: 0.22 mm för minimal bulk.
Användningsområden
Fordonskabelskydd
Kabelhantering för industrimaskiner
Kabelisolering för flyg och rymd
Kabelhantering för industrimaskiner
Kabelisolering för flyg och rymd
Ytterligare information
Inga specifika standarder eller godkännanden gäller för denna produkt.
Varför RS PRO?
RS PRO är RS eget varumärke som erbjuder professionella kvalitetsprodukter och lösningar inom alla branscher och teknologier. Vårt produktsortiment är noggrant testat, inspekterat och granskat enligt krävande internationella standarder för att ge dig industriell kvalitet till rätt pris. Gör RS PRO till ditt smarta val.
Relaterade länkar
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Aluminiumfolie, Tyg 10mm
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Aluminiumfolie, Tyg 20mm
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Aluminiumfolie, Tyg 25mm
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Aluminiumfolie, Tyg 35mm
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Silver Skärmad Utbyggbar, Nickelpläterad koppar 38 mm 50m
- RS PRO Kabelhylsa, Svart Utbyggbar, Polykloroprengummi 30mm
- Alpha Wire Kabelhylsa Flätad, Silver Utbyggbar, Koppar 30m FIT Wire Management
- RS PRO Kabelhylsa Flätad, Svart Utbyggbar, Polyetylentereftalat 30 mm
