RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 10 1 x kabelförskruvning
- RS-artikelnummer:
- 185-6104
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Antal (1 påse med 5 enheter)*
783,89 kr
(exkl. moms)
979,86 kr
(inkl. moms)
GRATIS leverans för online beställningar över 750,00 kr
I lager
- 145 enhet(er) är redo att levereras
- Plus 15 enhet(er) är redo att levereras från en annan plats
Behöver du mer? Ange den kvantitet du behöver och klicka på "Kontrollera leveransdatum"
Enheter | Per enhet | Per påse* |
|---|---|---|
| 5 + | 156,778 kr | 783,89 kr |
*vägledande pris
- RS-artikelnummer:
- 185-6104
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Specifikationer
Datablad
Lagstiftning och ursprungsland
Produktdetaljer
Hitta liknande produkter genom att välja ett eller flera attribut.
Välj alla | Attribut | Värde |
|---|---|---|
| Varumärke | RS PRO | |
| Produkttyp | Kabelförskruvning-kit | |
| Satsens innehåll | 1 x kabelförskruvning | |
| Antal delar | 10 | |
| Serie | Black RAL 9005 | |
| Certifiering för farligt område | Nej | |
| Standarder/godkännanden | RoHS, UL 94V-0 | |
| Gängstorlek | M40 | |
| Välj alla | ||
|---|---|---|
Varumärke RS PRO | ||
Produkttyp Kabelförskruvning-kit | ||
Satsens innehåll 1 x kabelförskruvning | ||
Antal delar 10 | ||
Serie Black RAL 9005 | ||
Certifiering för farligt område Nej | ||
Standarder/godkännanden RoHS, UL 94V-0 | ||
Gängstorlek M40 | ||
- COO (ursprungsland):
- DE
RS PRO separerbar kabelförskruvning
Från vårt pålitliga och tillförlitliga eget varumärke RS PRO erbjuder denna serie separerbara kabelförskruvningar en enkel men effektiv kabelgenomföringslösning för kopplingsskåp och höljen. Dessa robusta kabelförskruvningar finns i en mängd olika storlekar och har en delad design som möjliggör enkel installation med IP66-klassning som ger utmärkt skydd mot fukt och damm. För förbättrat skydd har kabelförskruvningarna också en halogenfri design som förhindrar att hårda kemikalier frigörs i händelse av brand.
Funktioner och fördelar
• Halogenfri
• Polyamid 6.6-material
• Ringformad tätning
• Skruvmonterad
• Silikonfri
• Nyckelbredd på 68 mm
• Dragavlastning
• Tätningsmaterial TPE
• Arbetstemperaturområden mellan -40 °C och 120 °C
Användningsområden
Denna serie kabelförskruvningar erbjuder en enkel men effektiv lösning för kabelgenomföring i ett brett spektrum av tillämpningar, inklusive:
Certifieringar
• IP66-klassad
• UL 94 v-0-godkänd
Varför RS PRO?
RS PRO är vårt eget varumärkessortiment och erbjuder ett brett utbud av högkvalitativa och prisvärda produkter som ger dig fler valmöjligheter. Varje del av varje RS PRO-produkt är betrodd av ingenjörer över hela världen och har testats noggrant enligt krävande branschstandarder. De får bara RS PRO-godkännandestämpeln om vi är säkra på deras exceptionella kvalitet, vilket innebär att du också kan vara säker.
Relaterade länkar
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 10 1 x kabelförskruvning
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 10 1 x tätning
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 10
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 5 1 x kabelförskruvning
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 10 1 x tätning, dummy
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 4
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 5 Ram och justerbara inlägg
- RS PRO Kabelförskruvning-kit Black RAL 9005 3 1 x KDS-insats 2, 1 x KDS-insats 6, 1 x KDS-Sr 6/10
