RS PRO Fjäder Gångjärn Dold, Rostfritt stål Rostfritt stål, Avtagbart stift, 126 mm 17.5mm 17.5 mm
- RS-artikelnummer:
- 284-5481
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Antal (1 förpackning med 2 enheter)*
507,14 kr
(exkl. moms)
633,92 kr
(inkl. moms)
GRATIS leverans för online beställningar över 750,00 kr
Tillfälligt slut
- 24 enhet(er) levereras från den 02 juli 2026
Behöver du mer? Ange den kvantitet du behöver och klicka på "Kontrollera leveransdatum"
Enheter | Per enhet | Per förpackning* |
|---|---|---|
| 2 + | 253,57 kr | 507,14 kr |
*vägledande pris
- RS-artikelnummer:
- 284-5481
- Tillverkare / varumärke:
- RS PRO
Specifikationer
Datablad
Lagstiftning och ursprungsland
Produktdetaljer
Hitta liknande produkter genom att välja ett eller flera attribut.
Välj alla | Attribut | Värde |
|---|---|---|
| Varumärke | RS PRO | |
| Material | Rostfritt stål | |
| Produkttyp | Gångjärn | |
| Gångjärnstyp | Dold | |
| Typ av stängning | Fjäder | |
| Längd | 126mm | |
| Tjocklek | 17.5mm | |
| Stiftutförande | Avtagbart stift | |
| Fästhålsstorlek | 5.4 in | |
| Ytbehandling | Rostfritt stål | |
| Standarder/godkännanden | RoHS | |
| Välj alla | ||
|---|---|---|
Varumärke RS PRO | ||
Material Rostfritt stål | ||
Produkttyp Gångjärn | ||
Gångjärnstyp Dold | ||
Typ av stängning Fjäder | ||
Längd 126mm | ||
Tjocklek 17.5mm | ||
Stiftutförande Avtagbart stift | ||
Fästhålsstorlek 5.4 in | ||
Ytbehandling Rostfritt stål | ||
Standarder/godkännanden RoHS | ||
- COO (ursprungsland):
- CN
RS PRO dolda gångjärn
Vi introducerar sortimentet av RS PRO dolda gångjärn, utformade för att uppfylla de högsta standarderna för kvalitet och hållbarhet för en rad industriella och allmänna tillämpningar. De är speciellt utformade för diskret och dold montering och erbjuder sömlös integrering i nya och befintliga installationer, vilket förbättrar det övergripande utseendet och funktionaliteten för skåp och dörrar.
Funktioner och fördelar:
Dessa RS PRO-gångjärn är speciellt utformade för att uppfylla de högsta standarderna och erbjuder en lösning där dolda gångjärn krävs för att förbättra det övergripande utseendet och lägga till ett extra lager av säkerhet genom att hålla gångjärnet dolt från syn och minska risken för manipulering
Den unika verktygsfria mekanismen möjliggör enkel borttagning av skåpdörren, vilket gör den lättare att komma åt för underhåll, reparation och modifiering, vilket förenklar underhållsuppgifter och minimerar stilleståndstiden
Dessa gångjärn finns i varianter av högkvalitativt rostfritt stål och stål och erbjuder utomordentlig styrka och korrosionsbeständighet, vilket gör dem idealiska för användning inomhus och utomhus
Dolda gångjärn är perfekta för att skyddas från elementen, vilket minskar slitage på dem och förlänger därmed gångjärnets livslängd och prestanda
Användningsområden:
Gångjärn är mekaniska lager som vanligtvis används för att ansluta två fasta föremål till varandra och möjliggöra begränsad rotation genom att använda en pivotpunkt och upprätthålla en strukturell anslutning. Några exempel är stumgängor, som används för dörrar och skåp, fjädergängar, för automatisk stängning, pianogängar ger långt, kontinuerligt stöd, kullagergängor säkerställer smidig drift för tunga dörrar och slutligen dolda gångjärn som används för skåp och skåp för att erbjuda ett snyggt utseende och extra säkerhet. Gångjärn finns oftast i bostäder, kommersiella och industriella tillämpningar för att säkerställa smidig drift och stöd för olika föremål som dörrar, skåp, lock och grindar.
Varför RS PRO?
RS PRO är RS eget varumärke. RS PRO Seal of Approval är din försäkran om professionell kvalitet, en garanti för att varje del är noggrant testad, inspekterad och granskad enligt krävande standarder. Att göra RS PRO till det smarta valet för våra kunder.
Relaterade länkar
- RS PRO Fjäder Gångjärn Dold Stål, Avtagbart stift, 126 mm 17.5 mm 17.5 mm
- RS PRO Fjäder Gångjärn Dold, Rostfritt stål Rostfritt stål, Avtagbart stift, 126 mm 20.5 mm 20.5 mm
- RS PRO Fjäder Gångjärn Dold, Rostfritt stål Rostfritt stål, Avtagbart stift, 126 mm 23.2 mm 23.2 mm
- RS PRO Fjäder Gångjärn Dold Stål, Avtagbart stift, 126 mm 23.2 mm 23.2 mm
- RS PRO Fjäder Gångjärn Dold, Silver Stål, Avtagbart stift, 126 mm 20.5 mm 20.5 mm
- RS PRO Gångjärn Dold Rostfritt stål, Avtagbart stift, 60 mm 24.5 mm 24.5 mm
- RS PRO Gångjärn Dold Rostfritt stål, Avtagbart stift, 56 mm 18 mm 18 mm
- RS PRO Gångjärn Dold Rostfritt stål, Avtagbart stift, 90 mm 27.5 mm 27.5 mm
