RS PRO SC Single Mode 15dB Attenuator

  • RS-artikelnummer 536-7932
  • Tillverkare / varumärke RS PRO
Datablad
Lagstiftning och ursprungsland
RoHS-Försäkran
COO (Country of Origin): GB
Produktdetaljer

Attenuators

Wavelength range 1310 and 1550 nm
Tolerance with 5 dB element ±0.5 dB
Tolerance with 6 → 30 dB elements ±10% attenuation
Return loss APC ≥ 60 dB
Service life 500 expecting mating cycles
Repeatability <0.2 dB

Specifikationer
Attribute Value
Attenuation 15dB
Single/Multimode Single Mode
Connector Type SC
Length 35mm
Width 12.7mm
Maximum Operating Temperature +85°C
Minimum Operating Temperature -40°C
Tillfälligt slut i lager – restorder för leverans 2020-12-04
Pris (ex. moms) Each
120,98 kr
(exkl. moms)
151,22 kr
(inkl. moms)
Enheter
Per unit
1 +
120,98 kr